Zaznacz stronę

Práca za barom je práce pre ľudí, ktorí si cenia kontakt s klientmi – hovoroví, príjemní a pokojní. Okrem špecifických osobnostných rysov vyžaduje práca za barom dobré fungovanie neskoro večer a v noci. Z tohto dôvodu sú barmani obvykle mladí ľudia vo veku 19 až 35 rokov, hoci samozrejme existujú barmani – veteráni, ktorí strávili viac než polovicu svojho života za barom a ani nemysleli na zmenu zamestnania.

Najdôležitejší vlastnosti dobrého barmana

Práca barmana v dobre prosperujúcom klube, krčme alebo reštaurácii to je neustály kontakt s ľuďmi spojený s vysoko rozvinutými medziľudskými vedomosťami. Profesionálny barman je sympatickým a všestranným spoločníkom. Je kompetentný a nápomocný, ale zároveň asertívny – môže odmietnuť plniť požiadavky, klienta, na ktorom vidí, že už má dosť. 

Barman musí byť dobre organizovaný a efektívny človek. Rýchlosť realizácie objednávky je základom obsluhy v podmienkach s veľkým počtom zákazníkov. Preto by mal každý dobrý barman dobre poznať odborné i hovorové výrazy názvoslovia a recepty všetkých drinkov a nápojov z menu. Užitočná je tiež vynaliezavosť a schopnosť vytvárať zaujímavé kombinácie chutí. Požadované sú i vedomosti baristu, ktorý dokáže rýchlo pripraviť akýkoľvek druh kávy. 

Ďalším dôležitým prvkom je vynikajúca obsluha nevyhnutná pre prácu barmana: vybavovanie objednávok, obsluha pokladne, kávovaru, pivného výčapu, drviče a výrobníka ľadu, mixéra a blendera. 

Dobrý barman musí byť schopný pracovať ako tým a musí byť schopný fungovať v ťažkých situáciách, ktoré v každodennej práci za barom nechýbajú.  

Barmanské náradie a príslušenstvo

Dobré riadenie, profesionálny podnik by sa mal postarať o vybavenie baru a poskytnúť barmanovi všetky nástroje a príslušenstvo potrebné na realizáciu objednávok. Začnete svoje dobrodružstvo prácou za barom, stojí za to sa zaujímať o Vaše budúce pracovisko a skontrolovať aktuálny stav a kvalitu jeho vybavenie. Komfort každodennej práce tiež závisí na nich. 

Ako začať prácu barmana

Na výkon profesie barmana sa môžete pripraviť a využiť profesionálny stacionárny kurz alebo online kurz. Môžete skúsiť nájsť prácu bez predchádzajúcej prípravy a skúseností, počítať s učením od nuly za barom, ale prestížne priestory sa len zriedka rozhodnú zamestnať „nováčika“. Je dôležité, aby ste absolvovali profesionálny kurz doporučený inými barmanmi. Stojí za to investovať trochu viac peňazí, aby ste získali všetky potrebné vedomosti. Na najlepších barmanských kurzoch môžete získať ďalšie vedomosti, napr. baristické či somelierske vedomosti požadované v práci profesionálneho barmana.

Jedným zo spôsobov, ako získať prácu bez predchádzajúcich skúseností, je skúsiť pracovať ako výpomoc barmana. Je to jednoduchý, i keď často neuspokojivý a únavný spôsob, ako získať potrebné vedomosti bez profesionálneho kurzu. Ďalším spôsobom je zúčastniť sa rôznych barmanských konkurzov. Určite stojí za to sledovať to najlepšie vo Vašom obore, ako už živo alebo na internete. Precvičovanie doma tiež nebude na škodu, i keď nebudú k dispozícii profesionálne nástroje. Môžete ich ľahko nahradiť tým, čo doma máte. 

S akým platom môže barman počítať

Zárobky barmana sa veľmi líšia a závisia na mnohých stálych a premenlivých faktoroch. Za prvé, umiestnenie a prestíž podniku. Čím väčšie reputácie, tým viac zákazníkov, a tým vyššie sprepitné, ktoré na prosperujúcom mieste často predstavuje viac než polovinu príjmu. Ich výška je premenlivým prvkom, i keď v prosperujúcom zariadení je rozumne predvídateľné. Veľké mestá vytvárajú viac pracovných príležitostí a rozmanitejšie, často vysoké príjmy. Skúsený barman samozrejme môže počítať so stabilnejšími výhodami zamestnania a mnoho vyššou čiastkou, než osoba, ktorá v profesii činí prvé kroky.