Zaznacz stronę

Populárna omeleta, to je ušľahané a smažené vajce na panvici vo forme placky, často zložené na polovinu. Je možné ju pripraviť rôznymi spôsobmi – obvykle na slano a sladko, avšak nie každý vie, ako urobiť ideálnu omeletu. Taká, ktorá Vás poteší bez ohľadu na doplnky v ktorejkoľvek dennej dobe. Preto stojí za to poznať jeden osvedčený recept a následne si ho upravovať, ako chceme. 

Omeleta, ale aká?

Väčšina receptov na typickú omeletu je založených na vajciach alebo vajciach s prídavkom malého množstva mlieka alebo vody. Niektoré recepty odporúčame pridať trochu múky na zahustenie vaječnej hmoty. Omeletu je možné podávať na raňajky, obed či večeru. Najlepšie chutí s rôznymi ingredienciami, ktoré závisia na dennej dobe a individuálnych vkusných   preferenciách. Klasické kombinácie, napr. omeleta s banánom a čokoládou alebo s jablkami a škoricou, je perfektným nápadom na sladké a sýte raňajky. Na obed alebo večeru odporúčame slanú omeletu. Najobľúbenejšou chuťovou kombináciou je v tomto prípade omeleta s paradajkami a mozzarellou alebo syrom feta a klasická omeleta so šunkou, ktorá najlepšie chutí so skutočnou parmskou šunkou. Vo viac exkluzívnou verziou si môžete pripraviť omeletu s morskými plodmi alebo lesnými hubami s prídavkom čerstvého parmezánu. Tieto omelety môžete podávať s dipom, gréckym jogurtom alebo hustou kyslou smotanou. 

Pokiaľ chcete skúsiť omeletu odlišných kulinárskych tradícií, stojí za to zaujímať sa o talianske fritáty. Pripravuje sa trochu inak než tradičná omeleta. Vrchná časť frittaty posypaná množstvom nastrúhaným parmezánom  sa vloží do rúry na +- minútu alebo sa zapeká na grile a dáva sa vo forme placky nakrájané ako pizza na trojuholníky. Aby sme si mohli pripraviť frittatu, musíme maž po ruke ingrediencie typické pre taliansku kuchyňu: cherry paradajky, čerstvú bazalku, olivový olej a samozrejme parmezán, bez neho talianska omeleta stratí svoju jedinečnú chuť. 

Recept na úspešnú omeletu

Recept na chutnú, načechranú omeletu je veľmi jednoduchý. Všetko, čo potrebujete, je niekoľko základných ingrediencií, dobrá panvica ( dokonale postačí panvica na smaženie palaciniek, napr. nepriľnavá panvica Stalgast Platinum ) a znalosť niekoľkých trikov. Mali by ste si pamätať jedno pravidlo: čím väčšia je panvica, tým je omeleta tenšia. 

Zloženie: 

  • 2 vajcia ( najlepšie z voľného chovu alebo eko )
  • 2 polievkové lyžice 82% masla alebo vyčisteného masla
  • 1 polievková lyžica studeného mlieka
  • Trochu soli a čerstvé mleté čierne korenie

Spôsob prípravy:

Rozbité vajcia dôkladne premiešajte, pridajte mlieko, soľ a korenie. Na horúcej panvici rozpusťte maslo a nalejte pripravenú hmotu na horúci tuk. Smažte niekoľko minút na vysokej teplote, dokiaľ celá hmota nebude mať pevnú konzistenciu a ľahko zhnedne. Potom jemne vyberte obracačkou. K tomu sa najlepšie hodí drevená alebo plastová kuchynská obracačka.  Po otočení na chvíľu ďalej smažte a je hotovo!

Pozor! V suchej verzii je najlepšie pridať všetky ingrediencie do pripravenej hmoty. Dôkladne premiešajte a smažte, dokiaľ nedosiahnete správnej konzistencie. Niektoré z rastlinných prísad môžete vopred ľahko predsmažiť  alebo pripraviť na grile. 

Dobrá rada

Mali by ste poznať niekoľko cenných, osvedčených tipov, ako pripraviť nadýchanú a delikátnu omeletu.

Prvým trikom je pridanie malého množstva prášku do pečiva. Štipka prášku pôsobí, že omeleta rastie viac a jej konzistencia bude pripomínať piškótovú tortu.  Druhým spôsobom , ako vyrobiť trochu inú omeletu, je pridanie múky. Jedna polievková lyžica dobre preosiatej pšeničnej múky ovplyvní zhutnenie a elasticitu vaječnej hmoty. 

Ďalším, trochu časovo náročnejším spôsobom prípravy vaječnej hmoty je použitie našľahanej peny z bielkov. Žĺtka oddelíte od bielka. Žĺtka miešajte s mliekom , soľou a korením a s bielkov vyšľaháte sneh. Následne ich zmiešate s pripravenou hmotou pomocou nízkootáčkového mixéra.