Zaznacz stronę

Talianska pizza sa stala jedným z obľúbených pokrmov Slovákov, avšak správna pizza má voje vlastné pravidlá prípravy. Chcete ju pripraviť v súlade s talianskou tradíciou a byť si istý, že uspokojíte chute klientov, musíte zaistiť správne vybavenie pizzerie. Najdôležitejším prvkom, okrem tých najkvalitnejších surovín priamo zo slnečného Talianska a zaujímavo zostaveného menu, je profesionálna pec na pečenie talianskych pochutín. Je to povestné srdce pizzerie. Profesionálne vybavenie zaručuje vysokú a stálu kvalitu servírovaných pokrmov a má výrazný dopad na pohodlie práce v kuchyni. Správne usporiadaná a vybavená kuchyňa plus skúsený pizziar sú polovinou úspechu dobre spravovaného zariadenia.

Druhy pecí na pizzu

Profesionálne pece na pizzu sú rozdelené do niekoľkých typov, ktoré sa líšia veľkosťou, počtom komôr, metódou pečenia a systémom napájania. V závislosti na potrebách máme na výber jedno-, dvoj- a trojkomorové pece. Všetko v elektrickej a plynovej verzii. Existujú tiež obojstranné, tunelové, jedno- a viacúrovňové pece a tiež tradičné pece na vykurovanie drevom.

Ekonomické jednokomorové pece, v plynovej i elektrickej verzii, sú ekonomickým a multifunkčným riešením pre malé a stredné pizzerie. Umožňujú Vám rýchle upiecť chrumkavú pizzu, talianske pečivo, koláče a torty. Prijateľná cena Vám umožní investovať bez prílišného zaťaženia rozpočtu, ktorým disponujete.

Väčšie priestory vyžadujú na vybavenie efektívnejšie dvojkomorové pece, ktoré sú k dispozícii tiež v dvojúrovňovej verzii. Ich konštrukcia umožňuje pečenie talianskej pochúťky vo dvoch nezávislých komorách. Vďaka tomu sme schopní obsluhovať väčší počet zákazníkov  v relatívne krátkej dobe. Rovnako ako v prípade jednokomorových pecí si môžeme vybrať medzi elektrickými a plynovými.

Prívod elektrickej energie do pece zaručuje udržiavanie konštantnej, optimálnej teploty vo vnútri komory, čo výrazne urýchľuje pečenie následných objednaných pízz. Je však treba si uvedomiť, že elektrická rúra je vyhradená pre menšie priestory alebo pre tie, kde pizza nie je základom menu a je len doplnkom. Skutočné pizzerie by mali byť vybavené plynovými alebo pecami vyhrievanými drevom.

Investície do kvality a budúcnosti

Výber profesionálnej pece na pizzu nie je ľahká úloha, ale vyplatí sa investovať do zariadenia optimálne prispôsobeného veľkosti priestoru, typu podávanej pizze a priemernému počtu návštevníkov. V dnešnej dobe, keď mnoho reštaurácií ponúka pizzu sú najobľúbenejšie pizzerie, ktoré podávajú taliansku pochúťku pečenú v profesionálnej peci. Stojí za to postarať sa o pestré menu a originálnu ponuku pokrmov, ktoré v kombinácii s kvalitou ingrediencií zaistí rovnoprávnosť s pizzerií a pomôžu vybudovať konkurenčnú výhodu.

Dodatočným, ale veľmi užitočným zariadením, sú špeciálne podstavce pre pece na pizzu, ktoré zabezpečujú a stabilizujú pec a umožňujú jej umiestnenie kdekoľvek v kuchynskom priestore.

Mobilná pizzeria

Pokiaľ ste si už vybrali pec, ktorá spĺňa Vaše očakávania, mali by ste premýšľať o investovaní do malej, prenosnej jednokomorovej piecky, ktorá Vám umožní diverzifikovať predajné a podnikateľské aktivity i mimo priestoru lokálu – na rôznych outdoorových akciách, ako sú koncerty, pikniky, festivaly, tematickej akcie, zhromaždení a pivných slávností. Prenosná pec tiež umožňuje pečenie pečiva, koláčov, zeleniny , mäsa a rýb.

Je tiež dobré mať po ruke špeciálne tašky na pizzu, vďaka nim bude pizza doručená zákazníkovi vždy teplá a nenavlhne.

Tak čo si vybrať?

Na túto ťažkú otázku si musí odpovedať každý majiteľ či manager pizzerie, pri čom je treba vziať do úvahy niekoľko kľúčových otázok: rozpočet na kuchynské vybavenie a ďalšie časti areálu, jeho veľkosť priemerný počet upečenej pizze za hodinu, počet zákazníkov počas dňa a pohodlie pri obsluhe zariadenia.

Pece na pizzu majú rôznu cenu, ktorá závisí na type, veľkosti a pokrokovosti zariadenia. Jednokomorové pece obvykle stoja 110 až 2400 Eur, zatiaľ čo cena dvojkomorových zariadení je v rozmedzí 330 až 5600 eur.